Wkrótce ruszy Żywa Biblioteka

Już w najbliższą sobotę (6 października) ruszy kolejna edycja Żywej Biblioteki. Mieszkańcy będą mieli okazję porozmawiać z osobami postrzeganymi stereotypowo lub mogącymi czuć się dyskryminowanymi.

Już w najbliższą sobotę (6 października) rozpocznie się 15. edycja Żywej Biblioteki. Jest to okazja do porozmawiania w cztery oczy z osobami postrzeganymi stereotypowo lub dyskryminowanymi. W tym roku oferta będzie bardzo bogata, a mieszkańcy będą mogli wysłuchać ciekawych historii.

Krakowiacy będą mogli porozmawiać m.in. z niepijącą alkoholiczką, osobą cierpiącą na depresję, transseksualistą, który opowie o odkrywaniu tożsamości i procesie korekty płci czy parą gejów działających na rzecz równości małżeńskiej. Chętni dowiedzą się także jak funkcjonuje osoba niewidząca oraz jak postrzegani są muzułmanie w Polsce. Pełny katalog można znaleźć na stronie www.zywabibliotekakrk.pl.

Żywa Biblioteka odbędzie się w sobotę, 6 października, w godz. 12-18 w WPB przy ul. Rajskiej. Organizatorami wydarzenia są Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

dodany 2018-10-04 09:06 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją