Basen kosztował miliony, a w wakacje jest nieczynny

Mieszkańcy Nowej Huty czują się rozczarowani. Wybudowany za 12 mln zł basen jest w wakacje zamknięty. Ta nowoczesna pływalnia miała służyć mieszkańcom, tymczasem nie mogą nawet się ochłodzić w wodzie.

Basen na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie został oddany do użytku dwa lata temu. Pływalnia uroczyście była otwierana dwukrotnie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 12 mln zł, zapłaciły za niego władze Krakowa. Założenie było takie, że basen pływacki miał służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też mieszkańcom Krakowa.

Okazuje się, że za pływalnię krytą nie odpowiada już urząd miasta, ale Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie, przy którym się znajduje. Placówka podlega pod wydział edukacji magistratu. Basen na czas wakacji miał tzw. przerwę technologiczną.

dodany 2018-08-21 11:43 przez MJS

źródło: Własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją