Trwają prace na ul. Igołomskiej. Czy prace idą zbyt wolno?

Trwa przebudowa ul. Igołomskiej w Krakowie. Zgodnie z umową, prace mają zakończyć się do 31 grudnia 2019 r., jednak mieszkańcy obawiają się, że prace postępują zbyt wolno.

Ul. Igołomska latami czekała na przebudowę i poszerzenie. Jest ona częścią drogi na Sandomierz. Jej modernizacja podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego przebudowano odcinek od skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską aż do granicy miasta. Przebudowę zakończono w połowie 2016 r. Na tym etapie powstała sygnalizacja świetlna i stanęły ekrany akustyczne.

Przetarg na realizację drugiego etapu wygrało konsorcjum trzech firm: ZUE, Energopol i IMB Podbeskidzie. Inwestycja ma kosztować 145 mln zł. Wiosną minionego roku przekazano teren pod budowę. Zakres prac obejmuje przebudowę ul. Igołomskiej od ul. Brzeskiej do skrzyżowania z ul. Giedroycia. Powstaną ścieżki rowerowe, zatoki i przystanki autobusowe, dwa wiadukty drogowe oraz przebudowane zostaną dwa wiadukty kolejowe, powstanie tunel oraz ekrany akustyczne.

Po zakończeniu remontów ul. Igołomska będzie miała po dwa pasy ruchu w obie strony, każdy o szerokości ok. 3,5 m.

dodany 2018-07-18 10:09 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją