Przemoc w krakowskich klubach coraz częściej zauważalna

Mieszkańcy miasta coraz częściej powstrzymują się przed wyjściem do klubu w obawie przed pobiciem. W ścisłym centrum Krakowa co roku dochodzi do około 150 bójek. Bywa nawet, iż biorą w niej udział sami ochroniarze, którzy swojej siły używają nad wyrost.

Policja zwraca uwagę, iż miejsca takie jak kluby sprzyjają powstawaniu sytuacji zagrożenia, gdyż we krwi buzuje wypity alkohol, a jak wiadomo - pod wpływem alkoholu niektórzy bywają agresywni.

Według danych policji do 22 czerwca tego roku w obrębie działania Komisariatu Policji I na terenie Starego Miasta, doszło do 56 bójek i pobić. W zeszłym roku było ich 157, a w 2016 o dwie mniej. W ubiegłym roku 68 spraw skończyło się aktem oskarżenia, w 2016 r. 36, a w tym jest już 12 aktów oskarżenia. Policja nie posiada szczegółowych danych dla obszaru Rynku Głównego, ale jak przyznaje, większość z pobić miała miejsce właśnie w rejonie Rynku oraz Kazimierza.

dodany 2018-06-28 13:08 przez Shinami

źródło: Własne.

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją