Międzynarodowa grupa przemytników ludzi usłyszy zarzuty

Krakowscy policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko międzynarodowej grupie przemycającej nielegalnych imigrantów do Europy Zachodniej. Członkowie gangu współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przestępcami. Przerzucano ludzi z Syrii, Iraku, Pakistanu i Afganistanu.

Podczas śledztwa wyszło na jaw, że polscy członkowie międzynarodowej grupy przestępczej współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami, działającymi na terenie państw bałkańskich i Węgier. Wspólnie przerzucali nielegalnych imigrantów z Syrii, Afganistanu, Iraku i Pakistanu do Niemiec oraz Austrii.

Transport imigrantów odbywał się w nieludzkich warunkach. Czasami jednorazowo przerzucano nawet kilkadziesiąt osób, w tym kilkuletnie dzieci. W tym celu wykorzystywano samochody dostawcze, niedostosowane do przewozu ludzi. Zdarzyło się, że podczas transportu, kierowca jednej z ciężarówek spowodował wypadek śmiertelny na terenie Słowacji.

Przemytnicy na przestępstwach zarabiali ogromne kwoty. Od jednej osoby pobierali od 200 do 500 euro. Wysokość opłaty uzależniona była od celu podróży. Dochodzenie w tej sprawie prowadził Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

dodany 2018-05-29 11:53 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją