Idziemy w tango?

Wspaniałe pary utytułowanych i doświadczonych tancerzy, inspirujące warsztaty i imprezy, darmowe lekcje tańca - to wszystko czeka na uczestników trwającego festiwalu tanga argentyńskiego ? Kraków Tango Festival 2011. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął imprezę honorowym patronatem.

Podczas kilkudniowego festiwalu będzie okazja do udziału w pokazach i warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych, utytułowanych tancerzy z różnych krajów. Rejestracja na warsztaty odbędzie się dziś od godz. 14 do 20 w Tango House Cafe (ul. Szpitalna 4). Zajęcia ? zarówno dla początkujących ja i zaawansowanych - odbywać się będą w Domu Kultury Kolejarza (ul. Św. Filipa 6).

Każdy, kto chciałby nauczyć się tanecznych kroków albo rozwinąć nabyte już umiejętności, może też wziąć udział w dwóch bezpłatnych lekcjach, które w sobotę i niedzielę od godz. 12 do 13 odbędą się w galerii autorskiej Jana Siuty (ul. Sławkowska 14).

Ci, którzy wolą podziwiać zamiast tańczyć, też znajdą coś dla siebie. Największą atrakcją festiwalu będzie jutrzejszy (29 kwietnia, piątek) pokaz tango nuevo w wykonaniu znakomitych argentyńskich tancerzy. W parach zatańczą wyłącznie mężczyźni, nawiązując w ten sposób do tradycji z początków XX wieku, kiedy to w Argentynie mężczyźni często tańczyli razem. Występ odbędzie się Hotelu Europejskim o godz. 24 (bilety w cenie 50 zł). Występy par tanecznych odbędą się także w sobotę i w niedzielę w Domu Kultury Kolejarza.

Festiwal zakończy się w poniedziałek w Klubie Swing. O godzinie 21 rozpocznie się tam milonga pofestiwalowa czyli mistrzowskie pokazy tancerzy tanga.

dodany 2011-04-29 11:39 przez iwona.kaminska

źródło: UM Kraków/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją