Artykuły

Dodaj własny artykuł
Ścieżki rowerowe

Gwałtownie zwiększające się w ostatnim czasie ceny benzyny sprawiają, ze coraz więcej osób, jeśli może przesiada się na rowery. Wymusza to na władzach miast i gmin dostosowanie szlaków komunikacyjnych do tego zjawiska, poprzez budowanie ścieżek rowerowych tam gdzie nie ma możliwości korzystania z pobocza lub jest to niebezpieczne. Także kierowcy powinni zwracać baczniejszą uwagę jeśli zbliżają się do miejsc oznaczonych jako te przeznaczone do poruszania się dla rowerów. Już nauka jazdy kraków w trakcie szkolenia wpaja to swoim kursantom.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:39


Przejście dla pieszych

Nie od dziś wiadomo, że z dróg publicznych korzystają nie tylko kierowcy samochodów czy w ogóle pojazdów mechanicznych różnego typu. Już sama definicja pojęcia drogi zawarta w kodeksie, z którą nauka jazdy kraków zapoznaje kursantów na początku szkolenia, wskazuje na możliwość jej użytkowania do jazdy rowerem, pieszej wędrówki czy nawet pędzenia zwierząt.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:37


Wypadki na drodze

Obecnie podejmuje się liczne działania mające na celu zminimalizowanie liczby sytuacji niebezpiecznych na drodze. Duży nacisk na to kładą już jednostki takie jak nauka jazdy kraków, jeszcze podczas szkolenia potencjalnych kierujących przed egzaminem państwowym.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:35


Kolizje na drodze

Rosnąca z roku na rok liczba różnych rodzajów pojazdów poruszających się po drogach publicznych, siłą rzeczy sprawić musi zwiększenie się liczby wszelkiego rodzaju stłuczek i kolizji. Nauka jazdy kraków zawsze uczula swoich kursantów, by starali się jeździć bezpiecznie, odpowiedzialnie i unikać sytuacji niebezpiecznych przez stosowanie się do przepisów oraz zachowanie czujności za kierownicą.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:34


Pierwszeństwo przejazdu

Poruszając się po drogach publicznych musimy liczyć się z coraz większą liczbą innych kierowców, także z nich korzystających. Bardzo ważne jest więc stosowanie się do przepisów. Pozwala to bowiem w dużym stopniu unikać sytuacji niebezpiecznych. Mając to na względnie nauka jazdy kraków , wiele miejsca poświęca wpojeniu tychże zasad swoim kursantom.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:33


Bezpieczny odstęp

Zasiadając w pojeździe jako kierowcy pamiętać musimy o wielu elementach składających się na bezpieczną i przepisowa jazdę. Podczas kursów jakie organizuje między innymi nauka jazdy kraków, są one wszystkie szczegółowo omawiane, zarówno na zajęciach teoretyczny jak i praktycznych, czemu wtedy już towarzyszy dodatkowo element samodzielnych ćwiczeń w aucie.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:32


Czym jest droga zatrzymania

Jazda samochodem tym ,którzy robią to od dawna wydaje się dziecinnie łatwa. W rzeczywistości jednak dla osób nigdy wcześniej nie siedzących za kółkiem może wydawać się wręcz nieosiągalna. Jak udowadnia praktyka jednostek takich jak nauka jazdy kraków, niemal każdy jest w stanie przyswoić sobie niezbędne do prowadzenia auta wiadomości i umiejętności praktyczne.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:28


Czym jest zawracanie

Marzeniem z dzieciństwa większości chłopców, a i sporej części dziewczynek, jest możliwość prowadzenia auta. Możemy je zrealizować jednak dopiero jako dorośli ludzie zaczynając drogę do upragnionego dokumentu od odbycia kursu w jednostce takiej jak nauka jazdy kraków.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:27


Jak włączyć się do ruchu

By prowadzić auto na publicznych drogach należy posiadać odpowiednie do tego uprawnienia, których potwierdzenie stanowi dokument zwany prawem jazdy. W jego uzyskaniu pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest odbycie kursu w placówkach takich jak nauka jazdy kraków.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:26


Jak działa sygnalizacja świetlna

Poruszając się po drogach publicznych często spotkamy się z różnym rodzajem oznakowań  wymuszających wedle prawa określone zachowania od kierowców pojazdów. Bez wiedzy na ten temat nie możemy nawet myśleć o posiadaniu prawa jazdy, które wydawane jest dopiero po zdaniu państwowego egzaminu. Przygotować się do niego możemy poprzez uczęszczanie na kursy, jakie organizuje między innymi nauka jazdy kraków.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:25


Bezpieczne wyprzedzanie

Prowadzenie pojazdu w Polsce wymaga posiadania uprawnień wydawanych na podstawie państwowego egzaminu organizowanego przez specjalnie do tego powołane Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Przygotowują do niego jednostki takie jak nauka jazdy kraków organizujące kursy pozwalające zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Komentarzy: 0 Dodany: 2012-05-07 11:23


Rekrutacja do II Edycji Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji trwa!

Rekrutacja do II Edycji Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji trwa!

Komentarzy: 0 Dodany: 2010-11-10 22:43

Poprzednia strona Następna strona
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją