Ścieżki rowerowe

Gwałtownie zwiększające się w ostatnim czasie ceny benzyny sprawiają, ze coraz więcej osób, jeśli może przesiada się na rowery. Wymusza to na władzach miast i gmin dostosowanie szlaków komunikacyjnych do tego zjawiska, poprzez budowanie ścieżek rowerowych tam gdzie nie ma możliwości korzystania z pobocza lub jest to niebezpieczne. Także kierowcy powinni zwracać baczniejszą uwagę jeśli zbliżają się do miejsc oznaczonych jako te przeznaczone do poruszania się dla rowerów. Już nauka jazdy kraków w trakcie szkolenia wpaja to swoim kursantom.

Niestety część kierowców, z niewiadomych powodów, uważa rowerzystów za użytkowników dróg „drugiej kategorii” czyli takich mających mniejsze prawa niż oni. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków zawsze powtarzają, że jest to niedopuszczalne a fakt posiadania wolniejszego czy mniej masywnego pojazdu nie czyni ich gorszymi. Dlatego też w trakcie kursów uczulają słuchaczy, by zwracali baczną uwagę na rowerzystów i pieszych. W ten sposób jednostki takie jak nauka jazdy kraków przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa jazdy.

dodany 2012-05-07 11:39 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją