Przejście dla pieszych

Nie od dziś wiadomo, że z dróg publicznych korzystają nie tylko kierowcy samochodów czy w ogóle pojazdów mechanicznych różnego typu. Już sama definicja pojęcia drogi zawarta w kodeksie, z którą nauka jazdy kraków zapoznaje kursantów na początku szkolenia, wskazuje na możliwość jej użytkowania do jazdy rowerem, pieszej wędrówki czy nawet pędzenia zwierząt.

Jak wskazuje jednak aktualna sytuacja drogowa, na której nauka jazdy kraków opiera swe kursy, najbardziej niebezpiecznymi miejscami są te, gdzie przecinają się szlaki o różnych kierunkach ruchu, zwłaszcza te przeznaczone dla odmiennych typów użytkowników, na przykład samochodów i osób poruszających się na własnych nogach. Te ostatnie zwane są przejściami dla pieszych. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków w trakcie zajęć praktycznych bardzo dużą uwagę przywiązują do miejsc, w których niezmotoryzowani użytkownicy korzystają z dróg. Wedle przepisów, przy zbliżaniu się do takiego punktu – zwykle oznaczonego wcześniej znakiem ostrzegawczym – należy zachować tak zwaną szczególną ostrożność.

dodany 2012-05-07 11:37 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją