Pierwszeństwo przejazdu

Poruszając się po drogach publicznych musimy liczyć się z coraz większą liczbą innych kierowców, także z nich korzystających. Bardzo ważne jest więc stosowanie się do przepisów. Pozwala to bowiem w dużym stopniu unikać sytuacji niebezpiecznych. Mając to na względnie nauka jazdy kraków , wiele miejsca poświęca wpojeniu tychże zasad swoim kursantom.

Zagadnieniem, które wielokrotnie powraca w trakcie kursów jakie organizuje nauka jazdy kraków jest kwestia pierwszeństwa przejazdu.

Każdy kierowca powinien dobrze opanować zasady warunkujące ten aspekt, gdyż pozwoli to uniknąć wielu groźnych sytuacji czy nawet zwykłej stłuczki. Wedle obowiązującego w Polsce kodeksu, najważniejsza w tym przypadku jest wykładnia znaków i sygnałów drogowych, także tych wydawanych przez policjanta. W trakcie zajęć praktycznych prowadzonych przez instruktorów jakich zatrudnia nauka jazdy kraków, kursanci uczą się właściwie je interpretować i stosować do aktualnej sytuacji . Jeśli jednak wytycznych tych  brak (np. na skrzyżowaniach różnorzędnych) korzystać trzeba z tak zwanej zasady prawej strony, która daje pierwszeństwo pojazdom wyjeżdżającym z drogi po naszej prawej.

dodany 2012-05-07 11:33 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją