Bezpieczny odstęp

Zasiadając w pojeździe jako kierowcy pamiętać musimy o wielu elementach składających się na bezpieczną i przepisowa jazdę. Podczas kursów jakie organizuje między innymi nauka jazdy kraków, są one wszystkie szczegółowo omawiane, zarówno na zajęciach teoretyczny jak i praktycznych, czemu wtedy już towarzyszy dodatkowo element samodzielnych ćwiczeń w aucie.

nauka jazdy kraków jako placówka edukacyjna, stara się wyposażyć kursantów we w miarę wszechstronny zestaw wiedzy i umiejętności. Jednym z zagadnień poruszanych na zajęciach jest kwestia bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Przepisy nie precyzują dokładnej odległości, jaką należy zachować, mówią jedynie, że ma być ona na tyle duża, by kierowca miał czas zareagować na niespodziewaną sytuację na drodze tak, by nie powodować dodatkowego zagrożenia. Jak przestrzegają instruktorzy, jakich zatrudnia nauka jazdy kraków, wymiar bezpiecznego odstępu należy zwiększać wraz z prędkością – rośnie bowiem wtedy droga hamowania potrzebna do całkowitego zatrzymania się pojazdu.

dodany 2012-05-07 11:32 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją