Czym jest droga zatrzymania

Jazda samochodem tym ,którzy robią to od dawna wydaje się dziecinnie łatwa. W rzeczywistości jednak dla osób nigdy wcześniej nie siedzących za kółkiem może wydawać się wręcz nieosiągalna. Jak udowadnia praktyka jednostek takich jak nauka jazdy kraków, niemal każdy jest w stanie przyswoić sobie niezbędne do prowadzenia auta wiadomości i umiejętności praktyczne.

nauka jazdy kraków dość spory nacisk kadzie na bezpieczeństwo w ruchu pojazdów. Dlatego też jednym z podstawowych zagadnień, jest tak zwana droga zatrzymania. Pojęcie to jest jedną ze składowych drogi hamowania i oznacza odległość, jaką przebywa pojazd od momentu wciśnięcia hamulca do całkowitego zatrzymania się. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków zwykli powtarzać swoim kursantom, żeby zawsze dostosowywali prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętać bowiem należy o fakcie znacznego wydłużenia drogi zatrzymania pojazdu przy nawierzchni mokrej lub oblodzonej – dodatkowo w tym drugim przypadku istnieje poważne zagrożenie wpadnięcia auta w poślizg.

dodany 2012-05-07 11:28 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją