Jak działa sygnalizacja świetlna

Poruszając się po drogach publicznych często spotkamy się z różnym rodzajem oznakowań  wymuszających wedle prawa określone zachowania od kierowców pojazdów. Bez wiedzy na ten temat nie możemy nawet myśleć o posiadaniu prawa jazdy, które wydawane jest dopiero po zdaniu państwowego egzaminu. Przygotować się do niego możemy poprzez uczęszczanie na kursy, jakie organizuje między innymi nauka jazdy kraków.

Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków dość sporo miejsca na zajęciach, zarówno teoretycznych jak i praktycznych poświęcają kwestii oznakowań drogowych w postaci sygnalizacji świetlnej. Występuje o na zarówno w wersji dla kierujących jak i dla pieszych, co powala obu tym grupom sprawinie korzystać ze skrzyżowań i przejść naziemnych, nie powodując niebezpieczeństwa na drodze pod warunkiem jednak przestrzegania wykładni sygnałów jakie są przez nie wydawane. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków często mają do czynienie z niewłaściwa interpretacją na przykład wykładni żółtego (pomarańczowego) światła na sygnalizatorach, co często prowadzi do stworzenia zagrożenia.

dodany 2012-05-07 11:25 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją