Bezpieczne wyprzedzanie

Prowadzenie pojazdu w Polsce wymaga posiadania uprawnień wydawanych na podstawie państwowego egzaminu organizowanego przez specjalnie do tego powołane Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Przygotowują do niego jednostki takie jak nauka jazdy kraków organizujące kursy pozwalające zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Jednym z elementów, na jakie nauka jazdy kraków zwraca podczas szkoleń szczególną uwagę jest wyprzedzanie. Zaliczane jest ono do grona manewrów szczególnie niebezpiecznych a to głownie ze względu na fakt, że w większości przypadków, na jednopasmowych drogach, przez pewien czas, w trakcie jego wykonywania przebywamy na pasie przeznaczonym dla pojazdów jadących z przeciwka. Już samo to sprawia, że instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy kraków bardzo poważnie podchodzą do tego dość pospolicie wykonywanego manewru bardzo poważnie i z dużą pieczołowitością. Jedna z najważniejszych czynności, warunkujących bezpieczne wyprzedzanie jest upewnienie się o takiej możliwości – zwykle wypadki wynikają z braku wystąpienia tego elementu procedury.

dodany 2012-05-07 11:23 przez Marysia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Strony internetowe
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją